سکونتگاهی برای همه

زبان فارسی به سرویس ترجمه گوگل افزوده شد

این خبر به نقل سایت الف واقعا من رو متعجب و خوشحال کرد. مدتها بود google

سیستمی را برای سایر زبان های دیگر دنیا جهت ترجمه دایر کرده بود و بسیار خوشحال هستیم که این سیستم برای فارسی زبانان هم دایر شده است.حال متن خبر:

گوگل زبان فارسی را به زبان‌های سرویس Google Translate که به‌طور خودکار ترجمه به یک زبان یا برگرداندن متن از آن زبان به زبان‌های دیگر را فراهم می‌کند، افزود.

به گزارش ایسنا، گوگل اظهار امیدواری کرده است این سرویس که به نشانی http://translate.google.com قابل دسترس است، برای برقراری ارتباط مورد استفاده افراد داخل و خارج از ایران قرار بگیرد.

به گفته یکی از دانشمندان گوگل، این سرویس خالی از ایراد نیست از این رو احتمال بروز اشتباه وجود دارد و این سرویس در حال حاضر برای ترجمه بین زبان انگلیسی و فارسی بهینه شده اما گوگل در حال کار برای بهبود ترجمه بین فارسی و زبان‌های دیگر Google Translate است.

پی نوشت:

به سلامتی هر چی سایت upload عکس هم که فیلتر شده است.

   + محمدرضا منعام ; ۱٠:۳٢ ‎ب.ظ ; جمعه ٢٩ خرداد ۱۳۸۸
    پيام هاي ديگران ()

همایش ملی روز جهانی محیط زیست

سلام ؛ چند وقتی به علت مشغله کاری و دروس پایان ترم نتوانسته بودیم به روز شویم.من و فرناز دو مقاله در همایش ملی محیط زیست داریم که به صورت پوستر ارائه می شود ، چکیده مقالات در زیر قرارداده شده است.این همایش در تاریخ ١٨ و ١٩ خرداد در دانشگاه تهران برگزار می شود.

 

حفاظت و بازسازی محلات فرسوده تاریخی ؛ گامی به سوی توسعه پایدارشهری

چکیده

مسئله بافت های فرسوده شهری دارای سابقه ای دیرینه در ادبیات طراحی شهری و شهرسازی می باشد اما در حال حاضر این مسئله، به معضلی مهم و اساسی برای شهرها تبدیل گشته و بعید نیست به مرحله ی بحران و حتی فاجعه نیز برسد. این پدیده کم و بیش در کشورهای در حال توسعه، همگام با تناقضات و نارسایی های مربوط به سیستم شهری مشهود می باشد؛ البته در کشورهای توسعه یافته نیز این مسئله ملاحظه می گردد. در این مقاله به بررسی جنبه اثرات زیست محیطی فرسودگی و نقش بهسازی و نوسازی بافت های فرسوده شهری در توسعه پایدار آن پرداخته خواهد شد .

واژگان کلیدی

توسعه پایدار،حفاظت، محلات فرسوده تاریخی

  بررسی نظریه توسعه پایدار کاربری زمین در طرح های تفصیلی

 

چکیده

دسترسی عادلانه به زمین و استفاده بهینه از آن یکی از مولفه های اساسی در توسعه پایدار و عدالت اجتماعی است. امروزه مفهوم زمین و فضای شهری هم به لحاظ طبیعی و کالبدی و هم به لحاظ اقتصادی-اجتماعی تغییر کیفی پیدا کرده و در نتیجه ابعاد و اهداف کاربری اراضی شهری نیز بسیار وسیع و غنی تر شده است.بدیهی است که استفاده از زمین و فضا با عنوان یک منبع عمومی،حیاتی و ثروت همگانی،باید تحت برنامه ریزی اصولی انجام پذیرد.

دراین مقاله سعی می شود با بررسی نظریه توسعه پایدار کابری زمین این موضوع در بافت محله جولان در شهر همدان بررسی شود.

واژگان کلیدی

نظریه توسعه پایدار کاربری زمین،طرح تفصیلی،همدان،جولان.

 

   + محمدرضا منعام ; ٩:٥٦ ‎ب.ظ ; شنبه ۱٦ خرداد ۱۳۸۸
    پيام هاي ديگران ()