سکونتگاهی برای همه

نام گذاری دانشکده هنر و معماری دانشگاه آزاد همدان به نام زنده یاد محمد قهوه ای

  منبع:آرونا

Mohammad Ghahve'ei******************
زنده یاد مهندس محمد قهوه ای در حالی سال گذشته دار فانی را وداع گفت که با حضوری بالغ بر 40 سال در عرصه معماری در شهر همدان، ده ها اثر کم نظیر در این شهر از او به یادگار مانده است؛ وی غالبا به عنوان معماری که توانست هویتی متعالی را در آثار خود با ترکیب نگاه اصیل ایرانی و نیز نوگرایی معماری روز جهان رقم زند یاد می شود: "معماری گذشته بخشی از وجود ماست؛ نمی‌توانیم انکارش کنیم. من تقلید از معماری قدیم را نادرست می‌دانم،‌ ولی برداشت مبتکرانه از آن درست است،‌ کما اینکه بسیاری از معماران مشهور جهان از قوس و بالکن ایرانی استفاده کرده اند. همین امروز هم که می‌خواهم طرحی تهیه کنم،‌ چند کتاب معماری ایرانی را ورق می‌زنم و ایده می‌گیرم...".*
امروز در طی مراسم یادبود این معمار، اعلام شد در جهت تقدیر از وی دانشکده هنر و معماری دانشگاه آزاد اسلامی که خود از اساتید آن بود، با تایید ریاست این دانشگاه، به نام وی نامگذاری شد.
همچنین قرار است به زودی خیابانی نیز در همدان به نام مرحوم محمد قهوه ای نامگذاری شود. زندگی حرفه ای زنده یاد قهوه ای الگویی بی نظیر در توان یک معمار در تاثیر گزاری بر رویکرد متعالی در معماری یک شهر است.

اطلاعات بیشتر:عاواد

   + فرنازضرابیان ; ۱٠:۳۱ ‎ق.ظ ; جمعه ۸ آبان ۱۳۸۸
    پيام هاي ديگران ()