سکونتگاهی برای همه

میدان هفت تیر تهران زیرزمینی می‏شود.

منبع : الف

مدیر نظارت ابنیه شهرداری تهران با اشاره به اینکه از اوایل سال آینده عملیات زیر زمینی شدن میدان هفت‌تیر آغاز می‌شود، گفت: این کار ظرف مدت 5/1 سال به اتمام می‌رسد.

سیامک عطایی در گفت‌وگو با فارس با بیان اینکه برای اجرای کار در سال جاری بودجه‌ای در نظر گرفته نشده است، گفت: از سال آینده کار شروع می‌شود.
به گفته مدیر نظارت ابنیه شهرداری تهران، برنامه‌ریزی‌ها و تمام امکان‌سنجی‌های لازم از سوی ما در این زمینه انجام شده است.
عطایی افزود: کل میدان هفت تیر به مساحت 33 هزار متر مربع به زیر زمین منتقل و روی میدان پیاده‌راه و به تفرجگاهی برای شهروندان تبدیل خواهد شد و دیگر خودرویی از روی میدان عبور نمی‌کند.
به گفته این مقام مسئول در شهرداری، این پروژه قبل از مدرس هنگامی که هنوز به میدان نرسیده، زیر زمین رفته و از کریم‌خان و مفتح جنوبی خارج می‌شود.
وی در ادامه گفت: کل ترافیکی که روی زمین به دلیل ایستگاه مترو و تردد بیش از اندازه‌ خودروها وجود دارد به زیر زمین انتقال می‌یابد و با اجرای این پروژه تقریباً 85 الی 90درصد ترافیک در این قسمت کاهش خواهد یافت.
مدیر نظارت ابنیه شهرداری تهران با تأکید بر اینکه برای ساخت این پروژه مشکلی با مترو وجود ندارد و امکان‌سنجی‌های لازم انجام شده، گفت:
همچنین کار مطالعاتی و طراحی فاز یک این پروژه به اتمام رسیده است.
عطایی با اشاره به انتقال پل عابر پیاده میدان هفت‌تیر، گفت: وقتی تمام حرکت خودروها به زیر زمین منتقل شود، این پل نیز برداشته می‌شود.
به گفته عطایی، در این پروژه خودروها از خیابان‌های مفتح شمالی وارد و از مفتح جنوبی و کریم‌خان خارج می‌شوند و از کریم‌خان در ضلع جنوبی غربی وارد و از بهار شیراز و مدرس خارج می‌شوند.
مدیر نظارت ابنیه شهرداری تهران با تأکید بر اینکه این پروژه همانند تونل توحید که یک ورودی و خروجی دارد نیست، گفت: این پروژه دارای 7 ورودی و خروجی است.
عطایی خاطرنشان کرد: هنگامی که خودروها به زیر زمین منتقل شوند دیواری وجود ندارد و شهروندان از بالای میدان می‌توانند حرکت خودروها را ببینند.
مدیر نظارت ابنیه شهرداری تهران در خصوص شکل ظاهری میدان گفت:در خصوص شکل ظاهری میدان در روی زمین ما دخل و تصرفی نداریم.
وی در خصوص تجهیز کارگاه این پروژه گفت: مشکل ترافیک برای تجهیز کارگاه نداریم و اختلالی نیز در ترافیک ایجاد نخواهیم کرد و در خود میدان چرخش‌های لازم را انجام خواهیم داد.برای تجهیز کارگاه نیز از اطراف میدان استفاده می‌کنیم.
عطایی در پایان افزود: ایستگاه‌های اتوبوس، تاکسی، ساماندهی و به زیر زمین منتقل و حتی چراغ قرمز وسط میدان نیز برداشته می‌شود.

   + فرنازضرابیان ; ٦:۱٩ ‎ب.ظ ; چهارشنبه ٢٤ مهر ۱۳۸٧
    پيام هاي ديگران ()