سکونتگاهی برای همه

آیا دو برابر شدن ظرفیت دانشگاه آزاد در مقطع فوق لیسانس درست است؟

یکی از دوستانم با من تماس گرفت و گفت دانشگاه تهران مرکز در گرایش طراحی و برنامه ریزی شهری 50 نفر اعلام اسم کرده است بسیار تعجب کردم اصلا باور کردنی نبود تا اینکه این مطلب را  در تابناک دیدیم:(قضاوت با شما)

مسؤولان دانشگاه آزاد می گویند با دو برابر کردن ظرفیت پذیرش در مقطع کارشناسی ارشد، اسامی پذیرش جدید را در مهر و بهمن ماه امسال اعلام خواهند کرد.
من با ایفای واکنش مناسب یا بی تفاوتی مسئولین کاری ندارم زیرا دعوای دانشگاه آزاد و دولت به مسائل سیاسی آلوده شده و هر کدام به نوعی دیگری را متهم می کنند. ولی جای آن دارد که خانواده ها از خودشان بپرسند برای این دو برابر کردن ظرفیت نیاز است که همه ساختمانها، امکانات، اعضای هیأت علمی، نیروی انسانی و ... در دانشگاه آزاد دو برابر شود. آیا واقعاً چنین چیزی اتفاق افتاده و اساساً امکان پذیر است یا نه؟!
برگزاری دوره کارشناسی ارشد، امکانات و انرژی بسیار می طلبد و اقدام ناگهانی این دانشگاه در افزایش صد در صدی پذیرش دانشجو، آدم را به یاد خُم رنگرزی می اندازد که هیچ حساب و کتابی در کارش نیست.
نتیجه اش این می شود که فردا فارغ التحصیلان ناتوان و کم بنیه به لحاظ علمی، در بازار کار نیز هیچ حرفی برای گفتن نداشته باشند و خانواده هایی که با هزار بدبختی شهریه پرداخته اند به مشکلات روحی دچار شوند.
اگر چه شهریه بسیار بالایی که این دانشگاه از دانشجویان کارشناسی ارشد اخذ می کند، هر انسان حسابگری را به وسوسه جدی وامی دارد تا از این اقیانوس گل آلودی که داوطلبان دوره ارشد پدید آورده اند، ماهی مطلوب خویش صید کند.
بیایید با حیثیت و سرنوشت علمی این مملکت بازی نکنیم.

   + محمدرضا منعام ; ۱٢:۱٤ ‎ب.ظ ; جمعه ۱۳ شهریور ۱۳۸۸
    پيام هاي ديگران ()