سکونتگاهی برای همه

اقدام عجیب شهرداری یک منطقه؛پارک جومونگ!+ تکمیلی

شهرداری منطقه هفت تهران در اقدامی عجیب و غیرقابل توجیه یکی از بوستانهای محلات خود در خیابان سهروردی را به نام "جومونگ" شخصیت افسانه ای یکی از سریالهای پربیننده تلویزیون نامگذاری کرد.
به گزارش البرز این نامگذاری غیرمتعارف در حالی انجام شده است که اسامی اسطوره ای ایرانی همچنان در گنجینه ها خاک می خورند و تنها وقتی کشورهای عربی نام این بزرگواران را به نفع خود ضبط می کنند هیاهوی کم رمقی در مجامع فرهنگی شکل می گیرید.
دراین حال دهها شخصیت حقیقی - و نه ساخته و پرداخته ذهن نویسندگان کره ای - در تاریخ ایران وجود دارند که فداکاری ها و شجاعتهای انها به تنهایی چندین برابر امثال جومونگ است.

منبع: تابناک

-----------------------------------------------------------------

اخبار تکمیلی:

بوستان جومونگ وجود خارجی ندارد

      ما برای دقایقی تابلوی جعلی را مقابل یک پارک نصب کردیم تا برای «همشهری زندگی» دوربین مخفی بگیریم، اما تبدیل به جنجال خبری شد!

 

جایی به اسم «بوستان جومونگ» در تهران وجود خارجی ندارد.
ظهر روز شنبه 11 مهرماه برای تهیه گزارش دوربین مخفی ویژه‌نامه «همشهری زندگی» که درباره نام‌گذاری خیابان‌ها و پارک‌ها بود، برای دقایقی از مردم خواستیم نظرشان را درباره «بوستان جومونگ» بگویند و برای این کار، تابلویی با آن اسم را ساختیم.
تابلوی «بوستان جومونگ» تنها برای 20 دقیقه در معرض دید شهروندان بود، اما به دنبال تماس‌های مکرر مردم با سامانه 137 برای اعتراض به این نامگذاری، تیمی از شهرداری منطقه 7 تهران به «بوستان مادر» در تقاطع خیابان مطهری و سهروردی که تابلوی آن را دستکاری کرده بودیم، اعزام شدند تا ماجرا را پیگیری کنند.
کسی تصور نمی‌کرد در کمتر از نیم ساعت «بوستان جومونگ» تبدیل به جنجال و جریانی علیه شهرداری تهران شود. همچنین بر خلاف آن که گفته می‌شود سریال کره‌ای جومونگ در ایران طرفداران زیادی دارد و بازیگر آن نقش نیز اخیرا با بودجه‌ای چند میلیارد تومان به ایران سفر کرد، اما واکنش مردم اثبات کرد که آن‌ها از سر ناچاری و برای گذراندن وقت خود به تماشای چنین سریال‌های سطح پایینی تن می‌دهند و آن را عمیقا دوست ندارند.
امروز عکس آماتوری «بوستان جومونگ» قلابی، با استقبال برخی سایت‌های خبری و جنجال‌سازی علیه شهرداری تهران همراه شد در حالی که سفر با هزینه میلیاردی بازیگر نقش جومونگ به ایران، این چنین مورد توجه قرار نگرفت.

   + فرنازضرابیان ; ٦:۱۳ ‎ب.ظ ; شنبه ۱۱ مهر ۱۳۸۸
    پيام هاي ديگران ()