برترین عکس های خبری این دهه


12 سپتامبر 2001 یک روز پس از واقعه 11 سپتامبر در نیویورک


زمین لرزه سال 2002 در افغانستان دست کم 1300 کشته بر جا گذاشت


اپیدمی "سارس" در چین در سال 2003 دست کم جان 800 نفر را گرفت


"اوسین بولت" جامائیکایی رکورددار کنونی دو ۱۰۰ متر و ۲۰۰ متر دنیا است. وی موفّق شد در سال 2008 در المپیک پکن در ضمن شکستن رکورد دنیا و المپیک مدال طلای دو ۱۰۰ متر و ۲۰۰ متر و در تیم ۴در۱۰۰ متر امدادی جامائیکا نیز با شکستن رکورد دنیا و المپیک مدال طلا را نیز کسب کند.


گروگان گیری چچنی ها در بسلان روسیه واقع در اوستیای شمالی در سال 2004 به کشته شدن 304 نفر انجامید


مهاجرت غیر قانونی و قاچاق انسان به اروپا پدیده فراگیری در این دهه به شمار می آمد. مهاجر غیر قانونی افریقایی در سواحل اسپانیا خود را لا به لای توریست ها جا می زند.


پس از حمله امریکا به عراق و بالا رفتن آمار کشته های غیر نظامی در این کشور مسلمانان جهان به مخالفت با جنگ طلبی های امریکا در خاورمیانه بر خاستند


پس از چند دهه کشمکش بر سر برنامه هسته ای کره شمالی این کشور در سال 2006 بازرسان آژانس را از این کشور بیرون کرد و فعالیت های هسته ای خود را از سر گرفت


در سال 2004 گور دسته جمعی اجساد قربانیان نسل کشی رواندا کشف شد. نسل‌کشی رواندا در سال ۱۹۹۴ به دنبال سقوط هواپیمای حامل «جونال هابیا ریمانا» رییس جمهور وقت رواندا در نزدیکی کیگالی پایتخت این کشور به وقوع پیوست. قوم توتسی این عمل را به قوم اکثریت «هوتوس» نسبت داد. همین امر آغاز درگیری‌های شدید میان این دو قوم شد که به کشتار حدود ۸۰۰ هزار توتسی رواندایی و هوتوسهای میانه رو در مدت ۱۰۰ روز توسط هوتوسهای تندرو منجر شد.


درگیری بین ارتش و شورشیان در شرق کنگو میرود که به فاجعه ای انسانی تبدیل شود. کمبود مواد غذایی ، قتل و تجاوز اوضاع این منطقه را رو به وخامت برده است.

منبع:فرارو

/ 1 نظر / 36 بازدید
fa

~~~~~~~~#~~~~~~~~~~~~~~~~###~## ~~~~~~~~##~~~~~~~~~~~~~########## ~~~~~~~~###~~~~~~~~~~~############ ~~~~~~~####~~~~~~~#~~~############ ~~~~~~~####~~~~~~~~#~~###~######## ~~~~~~~~##~~~~~~~~~~##~###~~##### ~~~~~@@~~|~~~@@@~~~~~##~### ~~~## ~~~~@#@@@@@@@@@@~~~~~##~###### ~~~~@########@@@~~~~~~~##~##### ~~~~~########@@~~~~~~~~~##~#### ~~~~~########@~~~~~~~~~~~##~### ~~~~~########@~~~~~~~~~~~~~#~## ~~~@@######@@@@~~~~~~~~~~~~ ~@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ سلام وبلاگ زیبایی دارید من شما را با اسم وبلاگتان لینک کردم شما نیز اگر وبلاگ ما را با نام داستان کوتاه (500) لینک کنید متشکر می شویم.