میدان پونک به تقاطع تبدیل می‌شود

با اجرای طرح ساماندهی میدان پونک، بار ترافیکی حاکم بر معابر عمومی غرب تهران کاهش و زمان سفرهای درون شهری به حداقل می‌رسد.
به گزارش ایسنا، حمیدرضا معظمی ـ معاون حمل و نقل و ترافیک منطقه پنج ـ با اعلام این خبر افزود: میدان پونک یکی از نقاط کلیدی ارتباطی شبکه بزرگراهی شمال به جنوب، غرب به شرق و بالعکس محورهای غربی شهر تهران به شمار می‌آید که حجم سنگینی از انتقال سفرهای غرب به شرق و مرکز شهر با پیش‌بینی خطوط تاکسیرانی و اتوبوسرانی در این نقطه انجام می‌شود.

وی تاسیسات و امکانات و خدمات شهری پیرامون میدان را از دیگر عوامل جاذبه سفرهای شهری در این نقطه از غرب تهران برشمرد و افزود: با توجه به قابلیت‌های مذکور و حجم ورود خودرو و عابر پیاده، انتقال تردد از طریق چراغ راهنمایی و رانندگی بار ترافیکی را بر این نقطه متحمل کرده است.
معظمی ادامه داد: نبود لوپ حرکت شرق به جنوب بزرگراه همت ـ اشرفی اصفهانی، وضعیت نامناسب هندسی دوربرگردان جنوبی میدان پونک، عرض ناکافی پیاده‌روها و تقاضای بالای تبادل سفر از جمله عوامل تاثیرگذار در ایجاد گره ترافیکی میدان پونک است.
وی افزود: با هدف رفع این مشکلات طرح مطالعات ساماندهی میدان پونک از سال 86 آغاز و پس از تصویب حذف میدان پونک عملیات اجرای طرح در سال 88 اجرا می‌شود.
معظمی با بیان این که طرح با اعتباری معادل پنج میلیارد ریال طبق زمان‌بندی دو ماهه اجرا می‌شود، افزود: حذف میدان و تبدیل آن به تقاطع و احداث دوربرگردان در شمال و جنوب تقاطع، حذف و جابجایی کلیه حرکات گردش به چپ، استفاده از چراغ راهنمایی دوزمانه، ساماندهی خطوط تاکسیرانی و کانالیزه کردن حرکات عابر پیاده از جمله اقدامات پیش‌بینی شده در طرح ساماندهی میدان پونک است.

منبع: تابناک

/ 0 نظر / 78 بازدید